הכנסת ספר תורה

הכנסת ס"ת

 השגת תורם: הדרך הטובה היא להגיע למקורות, דרכן אפשר לגייס תורם: קריאת שם ביהכנ"ס, או על פרוכת ההיכל או מעיל ספר התורה. אם יש בין מתפללי בית הכנסת אדם העוסק בבנקאות או מסחר בינלאומי כדאי לנצל זאת כדי לנסות ולהגיע לאישיות תורמת – על-פי-הניסיון זה עובד.

ניתן להשיג ספרי תורה ישנים דרך ארגון "מנורה" (היכל שלמה, ירושלים), יש מהם שנשמרו היטב ויש הזקוקים להגהה ולתיקון. אלה ספרים שהובאו מקהילות שהתחסלו בפזורה היהודית.

 

סדרי הטקס:את ספר התורה משלימים בכתיבת אותיותיו האחרונות בבית התורם. אם אין תורם, ניתן להוציא את התהלוכה מבית הרב או סופר הסת"ם.

גם לבית התורם יש להביא את מתפללי בית הכנסת וכלייזמרים מנגנים להרבות את השמחה.

התהלוכה יוצאת מן הבית ועל הגבאים/מארגנים לדאוג לליווי של רכב משטרתי, כולל תיאום של סגירת כבישים ורחובות במסלול הצעדה. כדאי לפרסם פרסום מקדמי את המסלול ולקרוא לציבור להצטרף לקיום המצווה. אכן, על-פי רוב מצטרפים אזרחים וילדים לתהלוכה, לשירה ולריקודים ולכן קיים חשש בטיחותי שרצוי כי ייפתר על-ידי גורמי משטרה, אבטחה וביטחון.

כאשר מגיעה התהלוכה לבית הכנסת, סובבים עם הספר סביב הבימה, כשהתזמורת מתמקמת על הבימה. מקשטים את הספר ברימונים, אצבע עשויה כסף, מטפחת (בעדות המזרח) וכד'. מחלקים נרות בין המתפללים להרבות אורה ולהזכיר את מעמד הר-סיני בו ניתנה תורה לישראל.

רב העיר/קהילות נושא דברי תורה והחזן/פייטן מנעימים לנוכחים.